Španjolska oduševljena džentlmenskim potezom Ivana Rakitića!

U zadnjoj utakmici susretu 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je u nedjelju u gostima kod Betisa slavila sa 4:1.

Nakon utakmice svi pričaju o impresivnoj partiji Barceloninog kapetana Lionela Messija. Čudesni Argentinac postigao je hat-trick uz dva maestralna pogotka.

Katalonci su poveli u 18. minuti kad je Messi sjajno pogodio iz slobodnog udarca za 1:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Messi je postigao svoj drugi gol za 2:0.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili dominirati i u 63. minuti stigli do 3:0, a strijelac je bio Luis Suarez. Betis je pogotkom Lorena u 82. minuti smanjio na 3:1, ali samo tri minute kasnije Messi je kompletirao hat-trick.

Dodao je Rakitiću, ovaj mu je odmah vratio, a onda je iz prve s ruba kaznenog prostora lobovao vratara Betisa za konačnih 4:1. U tom trenutku cijeli stadion ustao je na noge i aplauzom pozdravio čarobnog Messija.

To mi se nikad nije dogodilo u karijeri. Zahvalan sam Betisovim navijačima“, rekao je Messi nakon utakmice.

O predivnom potezu navijača Betisa, gradskog rivala njegovom bivšem klubu Sevilli, progovorio je i hrvatski reprezentativac u redovima Barcelone, Ivan Rakitić.

Svi znaju da sam veliki navijač Seville, ali imam puno poštovanja prema navijačima Betisa, pogotovo zbog onog što su napravili Leu. Uistinu potez vrijedan respekta, čestitam im zbog te sjajne geste“, rekao je Rakitić.

Rakitićeva izjava naišla je na mnoštvo pozitivnih reakcija u Španjolskoj.