Franko Kovačević, 26-godišnji hrvatski napadač i član slovenskog Celja, trenutačno je jedno od najvećih iznenađenja europske nogometne scene.
S pet pogodaka vodeći je strijelac UEFA Konferencijske lige, a ukupno je ove sezone u 33 nastupa u svim natjecanjima postigao čak 23 pogotka.
Sjajne predstave nisu prošle nezapaženo. Prema pisanju slovenskih medija, za njega se ozbiljno interesira španjolska Sevilla, pa bi zimski mercato mogao donijeti veliki iskorak u karijeri.

Kovačevićev put nije bio lagan. Nogometne početke imao je u Bjelovaru, gdje je u dvije sezone zabio 52 gola za pionire, a potom je u Rijeci za kadete postigao 22 pogotka u 27 utakmica.
Kao 18-godišnjak debitirao je za Hajduk protiv Evertona na Poljudu, ali u prvoj momčadi se nije uspio nametnuti, pa je većinom nastupao za Hajduk II i Rudeš.
Karijeru je gradio u Njemačkoj, SAD-u, Cipru, Južnoj Koreji i Sloveniji, gdje sada briljira u dresu Celja. Danas vrijedi oko 700.000 eura prema Transfermarktu i nalazi se na širem popisu kandidata za hrvatsku reprezentaciju.









