Sparta pomalo iznenađujuće savladala RB Salzburg, Bologna i Shakhtar odigrali utakmicu bez golova

SpartaSAL

Nogometaši Sparte pobijedili su u Pragu u prvom kolu Lige prvaka ekipu Salzburga rezultatom 3:0 te tako na fantastičan način otvorili sezonu u elitnom rangu evropskog nogometa.

Utakmica je odlično krenula po domaće budući da je Kairinen pogodio već u drugoj minuti susreta. Od početnog šoka gosti se nisu nikako mogli oporaviti, a tri minute prije odlaska na pauzu Olatunji je udvostručio vodstvo Sparte.

Susret je bio riješen već u 58. minuti kada je Laci postigao treći gol Sparte u večerašnjem duelu protiv neprepoznatljivih gostiju za konačnih 3:0.

U drugoj utakmici prvog dijela večeri Lige prvaka Bologna je podijelila bodove sa Shakhtar odigravši meč bez pogodaka. Ujedno je to bio prvi duel u novoj sezoni u kojem se mreže nisu tresle.

Gosti su imali priliku već u četvrtoj minuti doći u vodstvo, ali Sudakov nije iskoristio penal. Bologna je kasnije bila bolji protivnik, ali nisu uspjeli realizovati svoje prilike pa nije bilo pogodaka.

U narednom kolu Lige prvaka, Bologna ide na teško gostovanje kod Liverpoola, dok će Shakhtar dočekati još jednu italijansku momčad – Atalantu.