Spas sezone za Wengera! Arsenal srušio Chelsea i 13. put osvojio FA kup

U finalnoj utakmici FA Kupa Arsenal je na Wembleyju savladao novog prvaka Premiershipa ekipu Chelseaja rezultatom 2:1 i tako i pored očajne sezone u kojoj se nisu uspjeli plasirati u Ligu prvaka stigao do trofeja.

Arsenal je poveo već u četvrtoj minuti igre. Sudija Taylor je prvo poništio gol, ali je nakon konsultacija sa svojim pomoćnikom promijenio odluku. Alexis je nastavio slaviti, a sudac donio potpuno ispravnu odluku jer Ramsey, koji je bio u ofsajdu nije dirao loptu.

Chelsea je uspio izjednačiti u 76. minuti. Strijelac je bio Diego Costa. Ali nije dugo trajalo slavlje novih engleskih prvaka. Tri minute kasnije Olivier Giroud je odlično dodao Aaronu Ramseyu koji je sa sredine kaznenog prostora poslao loptu u protivničku mrežu.