SPAŠAVAO OBRAZ KLUBA: Gigi odličnom intervencijom spasio Milan!

Milan je u posljednjoj utakmici ovogodišnjeg izdanja Serije A savladao slabašni SPAL rezultatom 2:1. Navijači su još jednom gladali blijedu partiju svog omiljenog tima.

Iako je Milan imao terensku inicijativu, prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 1:1. Gosti su praktično iz jedine šanse postigli pogodak a izjednačio je Castillejo.

U nastavku je ekipa Gennara Gattusa krenula odlučinije u namjeri da preokrene rezultat, što se isplatilo u 64. minuti. Gonzalo Higuain je nakon dva mjeseca postigao pogodak u prvenstvu i preokrenuo rezultat.

Finiš susreta najbolji je pokazatelj kakvu sezonu igra talijanski gigant. SPAL je mogao do izjednačenja, ali i do samog preokreta, ali je fantastični Donnarumma spašao bodove i obraz tima.