SPEKTAKL NA ETIHADU: Manchester City srušio Liverpool u derbiju sezone!

U posljednjoj utakmici 21. kola engleske Premier lige na Etihadu je odigran derbi prva dva pretendenta na naslov prvaka.

Građani su poveli u 40. minuti sjajnim pogotkom Sergija Aguera. Dva je puta u istom napadu pogriješio Dejan Lovren, a drugi je put bio koban. Aguero je odlično reagirao u kaznenom prostoru i probio Alissona. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U 64. minuti Liverpool je izjednačio nakon krasne akcije. Alexander Arnold je odličnom dugom loptom pronašao Robertsona koji je povratnom loptom uposlio Firmina. Brazilac je imao lak posao i glavom poentirao za 1:1.

No, samo osam minuta kasnije Manchester City je ponovno u vodstvu. Brzu polukontru završio je Leroy Sane preciznim udarcem koji je završio uz lijevu stativu.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, a Građani su postali prva momčad koja je pobijedila Liverpool ove sezone.

City se ovom pobjedom približio Liverpoolu na četiri boda zaostatka i ponovno doveo neizvjesnost u utrku za naslov prvaka Engleske.