SPEKTAKL NA MARACANI: Gabriel Jesus zabio najvažniji gol karijere!

Reprezentacije Brazila i Perua se na krcatoj Maracani bore za naslov prvaka Copa Americe. Brazilci pred svojim navijačima nakon 45 minuta vode s 2:1.

Brazil je u lovu na prvi trofej kontinentalnog prvaka nakon 12 godina, dok je Peru u finalu prvi put nakon 44 godine.

Domaćin je poveo u 15. minuti pogotkom Evertona. Najveći posao odradio je Gabriel Jesus, koji se sjajnim driblingom izborio za prostor na desnoj strani i odlično uposlio Evertona, a ovaj je udarcem iz prve pogodio za 1:0.

Peru je izjednačio u 44. minuti preko kapetana Guerrera koji je bio siguran s bijele točke. Kazneni udarac je skrivio Thiago Silva nakon što je igrao s rukom.

Samo tri minute kasnije, Brazil je ponovno poveo. U trećoj minuti sudačke nadoknade razigrani Gabriel Jesus iskoristio je dodavanje Arthura i sigurno pospremio loptu u mrežu.

Napadaču Manchester Cityja ovo je drugi pogodak na ovogodišnjoj Copa Americi, a zasigurno i najvažniji u reprezentativnoj karijeri.