Spektakl na Mestalli završio remijem, Zenit srušio Lyon i ostao u igri za nokaut fazu

Valencia i Chelsea podijelili su bodove na Mestalli u susretu petog kola Lige prvaka odigravši 2:2. Tako će odluka o sudionicima osmine finala iz grupe H pasti u posljednjem kolu.

Obje momčadi krenule su ambiciozno, a prva je povela Valencia. U 41. minuti Rodrigo je ubacio u kazneni prostor Chelseaja, a neodlučnost protivničke obrane iskoristio je brzonogi Soler.

No, već u sljedećem napadu Kovačić je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora vratio stvari na početak. Bio je to njegov prvijenac u dresu Chelseaja i prvi gol u službenim utakmicama nakon čak 1033 dana!

Na samom početku drugog dijela Chelsea je potpuno preokrenuo. Pulišić se najbolje snašao u gužvi pred Valencijinim golom i matirao Cillessena.

Sredinom drugog poluvremena imala je Valencia šansu za izjednačenje iz najstrože kazne, ali je Kepa pročitao pokušaj Pareja. Međutim, da kapetan Valencije ne bude tragičar pobrinuo se Wass koji je spretno zabio za konačnih 2:2.

Valencia i Chelsea zadržali su prva dva mjesta na ljestvici grupe H s osam osvojenih bodova iz pet odigranih kola. Ajax je treći sa sedam bodova i utakmicom manje. Posljednji Lille ima tek jedan osvojen bod.

Zenit je u Sankt Peterburgu slavio protiv Lyona 2:0. Domaći su poveli pogotkom Dzyube u 42. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Ozdoev šest minuta prije kraja susreta.

Ruska momčad se ovom pobjedom izjednačila na drugom mjesto s Lyonom s obzirom na to da obje momčadi imaju po sedam bodova. Na vrhu je RB Leipzig s devet bodova, a večeras igra protiv Benfice koja je na začelju s tri osvojena boda.