Spektakl na Old Traffordu: Manchester City juri prema tituli!

U ovim trenucima na Old Traffordu se igra mančesterski derbi koji bi mogao odlučiti utrku za naslovom prvaka Engleske.

Ako Manchester City pobjedi u ovoj zaostaloj utakmici Premierlige, izbit će na prvo mjesto s bodom više od Liverpoola tri utakmice prije kraja. S druge strane, Manchester United hvata posljednji vlak za Ligu prvaka.

Naime, ‘Crveni vragovi’ bi se pobjedom u gradskom derbiju bodovno izjednačili s četvrtim Chelseajem. Momčad Ole Gunnara Solskjaera je u posljednje vrijeme na meti kritika zbog šest poraza u osam zadnjih utakmica u svim natjecanjima.

United je odlično zaustavio City u prvom dijelu, iako su gosti pred kraj poluvremenaimali veliku priliku koju je obranio De Gea.

Gosti su poveli u 54. minuti pogotkom Bernarda Silve. Portugalac je primio loptu na desnoj strani i krenuo prema kaznenom prostoru, Shaw je loše reagirao i Cityjev veznjak pogađa bliži De Gein kut za 0:1.

U 66. minuti ‘Građani’ povećavaju prednost. Raheem Sterling je sjajno proigrao Leroya Sanea koji je mirno svladao De Geu za velikih 0:2.