SPEKTAKL U EGIPTU: Rukomet ima novog klupskog prvaka svijeta!

041024Veszprem

Rukometaši mađarskog Veszprema osvajači su 17. izdanja Svjetskog klupskog prvenstva rukometaša u Kairu, nakon što su u finalu nakon produžetaka pobijedili njemački Magdeburg 34:33.

Mađarskom klubu to je prva titula klupskog prvaka svijeta, a rekorder i dalje drži Barcelona s pet osvojenih naslova.

Bilo je to veliko finale. Veszprem je poveo sa 3:0, ali Magdeburg je uzvratio. Sredinom prvog poluvremena Nijemci su imali 12:9, a na predah su otišli s pogotkom prednosti (14:13).

U nastavku mađarski sastav je u nekoliko navrata imao +4 (22:18, 23:19, 24:20), ali je Magdeburg polako “topio” minus izjednačivši na 28:28 pogotkom Mertensa minutu prije kraja.

Veszprem je imao posljednji napad, ali Remili nije uspio zatresti mrežu. Mađari su u produžetku poveli s dva razlike (33:31), imali su i 34:32, a Magdeburg je na kraju uspio tek smanjiti na konačnih 34:33.

U dvoboju za treće mjesto egipatski Al Ahly šokirao je Barcelonu 32:29. Egipćane su predvodili Ramadan sa sedam pogodaka te Saifeldeen i Adel sa po pet pogodaka.