SPEKTAKL U LEVERKUSENU: Majstori završnice pogotkom u 93. minuti slavili 4:3 u ludoj utakmici

220924Boniface

U utakmici 4. kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen je pobijedio Wolfsburg rezultatom 4:3 zabivši odlučujući gol u trećoj minuti nadoknade.

Prvi pogodak postigli su gosti već u petoj minuti utakmice, a strijelac je bio Mukiele pogodivši vlastitu mrežu.

Bayer je okrenuo preko Wirtza (15) i Taha (32). No, Wolfsburg je do odlaska na predah s dva pogotka stigao do prednosti 3:2. Strijelci su bili Bornauw (37) i Svanberg (45+1).

Branitelj naslova je uspio poravnati u 48. minuti preko Hincapiea. U završnici utakmice Wolfsburg je ostao s igračem manje nakon što je u 88. minuti pocrvenio Gerhardt.

Gosti su u minutama koje su uslijedile “parkirali autobus“. No, nije pomoglo. Majstori završnice su još jednom u zadnjim trenucima utakmice došli do pobjede.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Boniface u trećoj minuti nadoknade. Bayer je sada na drugom mjestu s devet bodova, tri manje od vodećeg Bayern Münchena. Wolfsburg se nalazi na 13. mjestu s tri boda.