Spektakularan londonski derbi na Emiratesu: Arsenal i Tottenham podijelili bodove

U derbiju 4. kola engleskog Premiershipa ekipe Arsenala i Tottenhama odigrale su susret bez pobjednika, a konačni rezultat glasio je 2:2.

U desetoj minuti Spursi stižu u vodstvo. Lamela je izašao sam ispred golmana Lene, šutirao je slabo, no njegov udarac golman domaćih samo je kratko odbio i ona stiže direktno na nogu Eriksena koji dovodi goste u vodstvo.

Sami finiš prvo dijela donio je velika uzbuđenja na Emiratesu. Nakon niza propuštenih prilika Arsenala, sudija Atkinson svira penal za Tottenham nakon prekršaja Xhake nad Sonom, a Kane bez problema šalje golmana Arsenala u jednu, loptu u drugu stranu, za sigurno vodstvo svog tma.

Prije kraja prvog poluvremena Arsenal je uspio smanjiti rezultat, a strijelac pogotka bio je Lacazette koji je iskoristio asistenciju Pepea i pogodio za 1:2.

Arsenal je bio puno bolji protivnik od Tottenhama, prilike ispred gola Llorisa su se stvarale iz napada u napad, ali su uspjeli postići tek jedan pogodak preko Aubameyanga u 71. minuti, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat meča.