Spursi na King Poweru stigli do sigurne pobjede i trećeg mjesta!

Ekipa Tottenhama slavila je na King Poweru protiv Leicester Citya u okviru 16. kola Premiershipa sa sigurnih 2:0 i na taj način došla do treće pozicije.

Dominirali su gosti u prvom poluvremenu, ali navijači obje ekipe nisu mogli pretjerano uživati čemu svjedoče svega četiri upućena šuta prema oba golmana.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi Son Heung-Min je na asistenciju Auriera doveo Pijetlove u vodstvo.

Raspoloženi Korejanac je potom u 58. minuti uposlio Allija, koji je udvostručio prednost Tottenhama i već je tada bilo jasno da iznenađenja neće biti.

Leicester je potom napokon proigrao i stvorio veliki broj prilika, ali odbrana Tottenhama je bila na nivou na čelu s golmanom Llorisom, koji se istakao s nekoliko odličnih intervencija.