Sramotna predstava ‘Zmajeva’ u Armeniji, drugo mjesto gotovo nedostižno

Reprezentacija Armenije pobijedila je na Republičkom stadionu u Jerevanu u okviru šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 4:2.

Domaći su poveli već u trećoj minuti golom Mkhitaryana, ali slavlje nije dugo trajalo budući da je kapiten Edin Džeko u 13. minuti iskoristio sjajnu asistenciju Amera Gojaka i donio izjednačenje.

U prvih deset minuta igre u nastavku Zmajevi su se totalno pogubili što je dalo naslutiti da danas ne mogu doći do pobjede. Do zasluženog vodstva domaći su stigli u 66. minuti kada su amaterski pogriješili Ervin Zukanović i Sead Kolašinac. Mkhitaryan je tako postigao i drugi pogodak na meču.

Četiri minute kasnije Gojak donosi novu nadu našem timu nakon što je zatresao mrežu domaćih na asistenciju Kolašinca. Ipak, nakon novog gola Armenije nije bilo povratka. Jednostavna akcija u 77. minuti krunisana je pogotkom. Mkhitaryan je bio asistent, a Hambardzumyan strijelac za 3:2.

Na kraju su domaći uspjeli čak doći i do četvrtog gola budući da je u sudijskoj nadoknadi Lončar postigao komičan autogol.

BiH je ostala na sedam bodova i bit će potrebno pravo čudo da se dostigne drugoplasirana Finska, koja trenutno drži mjesto koje vodi direktno na Euro. Armenija je današnjim trijumfom prestigla BiH i sada je na trećoj poziciji.