Srbija nadigrala Izrael i osigurala Mundobasket!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je danas reperezentaciju Izraela 97:76 i na taj način se plasirala na Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su od prve minute krenuli po pobjedu i na kraju prve četvrtine imali prednost od osam poena razlike, bilo je 26:18.

U drugoj četvrtini je Srbija nastavila povećavati prednost pa se na poluvrijeme otišlo sa 49:33 za košarkaše Srbije.

Nastavak utakmice donio je samo povećanje prednosti Orlova koji su utakmicu mirno priveli kraju i postavili konačnih 97:76.

Vladimir Lučić je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Dragan Milosavljević dodao 18 poena. Miloš Teodosić je postigao 11 poena te dodao 9 asistencija.

Kod Izraelaca najefikasniji bio je Koen sa 16 poena, dok su ga pratili Clain sa 12, te Avdija, Ziv i Zalmanson sa po deset poena.

Svjetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. augusta do 15. septembra.