Srbija remizirala sa Ukrajinom i defnitivno ostala bez šanse za plasman kroz kvalifikacije

Nogometaši Srbije i Ukrajine podijelili su bodove na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu u okviru 10. posljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigravši neriješeno 2:2.

Ovim rezultatom postalo je jasno da će ‘Orlovi’ učešće morati potražiti kroz baraž. Za direktan plasman im je bio potreban trijumf protiv Ukrajine, kao i poraz Portugala protiv Luksemburga (2:0).

Odlično je krenulo po Srbiju na današnjoj utakmici budući da je Tadić već u devetoj minuti doveo domaće u vodstvo pogotkom iz penala. Ipak, u 33. minuti Ukrajina je uspjela izjednačiti. Yaremchuk je bio strijelac na asistenciju Tsygankova.

Slično kao na početku utakmice, Srbija je i u drugom poluvremenu brzo postigla pogodak otkako se krenulo s centra. Sjajni Tadić uputio je odličan centaršut ka Mitroviću, koji se sjajno snalazi u šesnaestercu i matira golmana za novo vodstvo Srbije.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvužduk, Besiedin je u trećoj minuti sudijske nadoknade postavio konačnih 2:2.

Ukrajina je na kraju bila najbolja u grupi B s 19 osvojenih bodova, odnosno dva više od drugoplasiranog Portugala. Srbija je kvalifikacije okončala na trećem mjestu sa 16 bodova i plasman će potražiti kroz play-off Lige nacija.