STIGLO OBJAŠNJENJE: Evo zašto treći Ajaxov gol protiv Reala nije poništen!

Nogometaši Ajaxa su u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka senzacionalno pobijedili Real u Madridu 4:1 i tako izborili četvrtfinale.

Nizozemci su nadoknadili poraz od 1:2 u Amsterdamu u prvoj utakmici i sjajnom predstavom na Santiago Bernabeu osigurali plasman u četvrtfinale.

Nakon što su Ziyech i Neres u prvih 18 minuta zabili za 2:0, a onda je fenomenalni Dušan Tadić u 62. minuti zabio i treći gol koji je potpuno slomio aktualno europskog prvaka.

No, pogodak je došao nakon sumnjive situacije na aut liniji i duge konzultacije suca Felixa Brycha s VAR-om. Suci su pregledavali je li lopta izašla iz igre prije nego što ju je Ajaxov branič Mazraoui vratio u teren.

Linijski sudac nije pokazao ništa, a iz jednog kuta usporene snimke činilo se kao da je lopta cijelim obujmom prešla liniju. Suci su nakon dugog vijećanja odlučili da nije te priznali Ajaxov gol, a UEFA je četiri dana kasnije objasnila odluku.

Nije bilo nijedne snimke na kojoj se čisto moglo vidjeti da je lopta prešla liniju. Linijski sudac, koji je bio u savršenoj poziciji, nije vidio da je lopta prešla liniju i zbog njegove odluke je gol priznat“, stoji u službenom UEFA-inom priopćenju.