Strašan gol, strašna fora! Luiz iz slobodnjaka prevario Mignoleta i cijeli Liverpool!

U derbi utakmici 23. kola engleske Premier lige na Anfieldu su snage odmjerili domaći Liverpool i Chelsea. Završilo je neriješeno 1:1, a s obzirom na kikseve glavnih konkurenata iz vrha tabele, Plavci mogu biti zadovoljni ovim remijem.

Odlično je krenula utakmica za goste iz Londona. David Luiz je u 26. minuti prevario kompletnu ekipu Liverpoola na čelu sa golmanom Mignoletom i fenomenalnim udarcem iz slobodnjaka sa velike udaljenosti donio prednost svom timu.

Redsi su do željenog izjednačenja stigli u 57. minuti. Wijnaldum se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i loptu glavom ugurao u mrežu Courtoisa. Chelsea je ipak mogao do sva tri boda, ali Costa u 76. minuti nije iskoristio penal.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa gosti mogu biti dosta zadovoljniji, jer sada imaju 9 bodova prednosti u odnosu na prve pratioce Tottenham i Liverpool koji imaju po 47 bodova. Arsenal je na četvrtoj poziciji sa 46 osvojenih bodova.