Stuttgart se u Minhenu dobro držao gotovo sat vremena, a onda je Harry Kane ‘razmontirao’ popularne Švabe!

191024Kane

Nogometaši Bayerna večeras su u Minhenu u utakmici sedmog kola njemačke Bundeslige dočekali i savladali Stuttgart uvjerljivim rezultatom od 4:0.

‘Bavarci’ su se našli u problemu već u osmom minutu, kada je zbog povrede igru morao napustiti Pavlović, a reprezentativca Njemačke je zamijenio Palhinha.

Mreže su mirovale i gosti su se dobro držali sve do 57. minuta. Tada je na scenu stupio fenomenalni engleski napadač i udarna igla Bayerna, Harry Kane.

Kane je prvo na asistenciju Kimmicha zabio za 1:0, da bi samo četiri minuta kasnije postigao novi pogodak. No, to nije bilo sve. Kapiten reprezentacije Engleske u 80. minutu kompletira hat-trick.

Da poraz ‘Švaba’ na Allianz Areni bude još teži i bolniji potrudio se Kingsley Coman. On je u 89. minutu meča postavio konačnih 4:0 za ekipu Vincenta Kompanyja.

Bayern je u ovom momentu lider Bundeslige sa 17 osvojenih bodova, koliko ima drugoplasirani RB Leipzig. Stuttgart je deveti sa isto toliko bodova na svom kontu.