Suarez s dva pogotka srušio City, solidna partija Edina Džeke

Barcelona je napravila veliki korak prema prolasku u četvrtfinale Lige prvaka. U gostima je bila bolja od Manchester Cityja s 2:1 i na Camp Nouu ima priliku i remijem osigurati mjesto među osam najboljih…

Barcelona je rano stigla do vodstva. Neraspoloženi kapiten domaćina Vincent Kompany pratio je Suareza, lopta se odbila od njega i Suarez je jednostavno došao do lopte i iskosa pogodio mrežu Harta. U 30. minuti Messi je krasno proigrao Jordija Albu, ovaj ubacio nisku loptu na peterac, a iza leđa Kompanyja utrčao je Suarez i zabio za 2:0.

U drugom dijelu Manchester City je zaigrao dosta hrabrije i bolje. Prijetio je domaćin nekoliko puta, Nasri, Džeko, Aguero bili su u odličnim situacijama, ali pogotka nije bilo. Ipak, zasluženi pogodak za City stigao je u 69. minuti nakon lijepog dodavanja Davida Silve za Aguera, a ovaj rutinski pogađa donji ugao te smanjuje na 2:1.

Barcelona je u posljednjoj minuti susreta imala priliku da udarcem sa bijele tačke poveća prednost na 1:3, no Hart je odbranio penal Messiju, koji je potom glavom promašio prazan gol golmana Cityja.

Naš reprezentativac Edin Džeko je susret započeo od prve minute, a zamijenjen je u 68. minuti meča kada je umjesto njega ušao Bony. Imao je Dijamant nekoliko prilika za postizanje gola, no u toj namjeri nije uspio.