Subašić skinuo penal i donio Monacu veliku pobjedu protiv Lyona!

Nogometaši Monaca upisali su veliku pobjedu u 26. kolu francuskog nogometnog prvenstva protiv Lyona, a najveći junak susreta je Danijel Subašić koji je obranio penal.

Monaco je ostvario treću pobjedu u posljednja četiri susreta i napokon pobjegao iz opasne zone. Momčad Leonarda Jardima sada je na 16. mjestu i može puno mirnije krenuti u posljednji dio sezone.

U nedjeljom 26. kolu protiv Lyona, Monaco je zasluženo slavio, a jedan od najzaslužnijih je hrvatski vratar Danijel Subašić koji je obranio penal u drugom dijelu.

Monaco je već nakon pola sata igre imao dva pogotka prednosti. Prvo je u 18. minuti Gelson Martins preciznim udarcem zabio za 1:0, da bi deset minuta kasnije Rony Lopes nakon sjajne individualne akcije povisio na 2:0.

U nastavku susreta, gosti su se razigrali i počeli sve opasnije prijetiti. U 70. minuti, Kamil Glik prekršajem je zaustavio Moussu Dembelea i sudac Benoit Millot pokazao je na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo Memphis Depay i pucao snažno u donju desnu stranu, ali Subašić je fantastično pročitao njegov udarac i dolazi do velike obrane.

U nastavku je tempo igre znatno pao, a Monaco potpuno zasluženo došao do slavlja i važnih bodova u borbi za ostanak.