Sudačka nadoknada i u novoj sezoni ‘gura’ Leverkusen: Borussia poražena na najbolniji način od šampiona Njemačke

Prva utakmica nove sezone Bundeslige odigrana je večeras između Borussije Monchengladbach i Bayera iz Leverkusena, a aktuelni šampion Njemačke je na kraju slavio sa 3:2.

Utakmica na Borussia-Parku bila je fantastična i definitivno sjajna reklama za njemački nogomet uz ukupno pet postignutih pogodaka, što obećava za nastavak prvenstva.

Prvi pogodak ove noći postigao je Granit Xhaka, ali kakav. Švicarac je na nestvaran način iz voleja sa nekih 25 metara matirao golmana domaćeg tima za vodstvo Bayera. ‘Apotekari’ nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena stižu i do drugog pogotka preko Wirtza.

Nije se Borussia predavala, pa je Elvedi u nastavku smanjio na 1:2, da bi zatim Kleindienst vratio stvari na početak pet minuta prije kraja utakmice. Međutim, to nije bilo sve, obzirom da je sudačka nadoknada iznosila čak 10 minuta.

Igrao se 99. minut kada je Bayer dobio penal nakon pregledanja VAR-a. Odgovornost za izvođenje je preuzeo Wirtz čiji je udarac odbranio Omlin, ali je mladi veznjak natrčao na loptu i poslao je u mrežu za konačnih 2:3.