Superiorni Nadal bez izgubljenog seta protiv Tsonge za osminu finala Wimbledona

Španac Rafael Nadal rutinskom pobjedom protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge rezulatom 3:0 u setovima (6:2, 6:3, 6:2) plasirao se u osminu finala Wimbledona.

Nadal je puno bolje otvorio meč i nakon što je pokazao smirenost na svom servisu, u četvrtom gemu prvog seta pravi prvi break, stiže u vodstvo od 3:1, a onda s još jednim napravljenim breakom u osmom gemu stiže do vodstva od 1:0 u setovima.

Slično je bilo u drugom setu, s tim da je Nadal napravio samo jedan break i to u šestom gemu kada je imao vodstvo od 3:2, a nakon što je stigao u vodstvo od 4:2, bez većih problema sačuvao je stečenu prednost i stigao faktički na korak do pobjede.

Tada je bilo jasno da Tsonga nema šanse i da će sjajni Španac biti pobjednik ovog duela, a to je samo potvrdio sigurnom igrom u trećem setu kojeg je riješio u svoju korist rezultatom 6:2, za konačnih 3:0 u setovima i plasman u osminu finala.