Švedska izborila EURO, Olmo zabio u debiju za Španjolsku!

Nogometna reprezentacija Švedske pridružila se selekcijama koje su plasmana na EURO već izborile, a to su Belgija, Češka, Engleska, Francuska, Italija, Poljska, Rusija, Španjolska, Turska ,Ukrajina i Finska.

U grupi F Rumunjska i Švedska su u izravnom dvoboju u Bukureštu odlučivale tko će se iz ove grupe pridružiti Španjolskoj na EURO-u.

Šveđani su uoči presudne utakmice imali bod više, a trijumfom u Rumunjskoj s 2:0 razriješili su sve dileme uoči zadnjeg kola.

Gosti su poveli u 18. minuti pogotkom Berga. Na korak do EURO-a Šveđani su došli u 34. minuti kada je Quaison poentirao za 2:0. U nastavku utakmice gosti su rutinski obranili prednost.

U drugoj utakmici Španjolska je deklasirala Maltu sa 7:0 potvrdivši prvo mjesto. Među strijelce se u svom debiju za seniorsku reprezentaciju Španjolke upisao i Dinamov Dani Olmo.

Najbolji igrač hrvatskog prvaka igru je ušao u 66. minuti, a samo tri minute kasnije zabio gol. Strijelci za Španjolsku bili su i Morata (23), Cazorla (41), Torres (62), Sarabia (63) i Moreno (71)

Španjolska je vodeća na tablici s 23 boda, Švedska je druga s 18 bodova, dok Rumunjska i Norveška imaju po 14 bodova.

U grupi D uoči posljednjeg kola još ništa nije poznato. Danska je rutinski svladala Gibraltar sa 6:0, dok je Švicarska nadigrala Gruzije s 1:0.

Uoči posljednjeg, odlučujućeg kola Danska, Švicarska i Irska su u igri za plasman na EURO. Na tablici vodi Danska s 15 bodova, Švicarska ima 14, a Irska 12 bodova.

U zadnjem kolu Švicarci imaju najlakši zadatak, gostuju kod Gibraltara, dok će Irska i Danska u izravnom dvoboju u Dublinu loviti plasman na EURO.