Švicarska nakon velikog preokreta savladala Srbiju!

Švicarska je večeras nakon velikog preokreta savladala Srbiju i tako napravila veliki korak u plasmanu u osminu finala Mundijala u Rusiji.

Orlovi su na početku utakmice krenuli veoma ofanzivno, što je krunisano ranim pogotkom Mitrovića za veliko slavlje. Prvu priliku za Švicarsku imao je Dzemaili u desetoj minuti kada je šutirao pored gola, a isti igrač u 30. minuti imao je veliku priliku, no Stojković je odlično reagovao i odbranio je njegov udarac, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu, švicarci su iskoristili prvu priliku koja im se ponudila. Shaqiri je šutirao, jedan defanzivac Srbije je izblokirao njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčao je veznjak Arsenala Granit Xhaka koji silovitim udarcem matira Stojkovića i donosi izjednačenje Srbiji.

U 90. minuti Shaqiri bježi Tošiću i matira golmana za veliki preokret koji je Švicarsku doveo na korak od plasmana u osminu finala.