Švicarska sigurnom pobjedom protiv nezgodne Mađarske pokazala da gaji ambicije prema osimini finala

SvicarskaMAD

Nogometna reprezentacija Švicarske pobijedila je selekciju Mađarske rezultatom 3:1 u 1. kolu grupe A Evropskog prvenstva u Njemačkoj i već sad je napravila važan korak ka plasmanu u osmini finala.

Švicarci su odigrali perfektno prvo poluvrijeme u kojem su potpuno dominirali i nadigrali Mađare, a produkt takve igre su bila i dva gola.

U 13. minuti Duah je lijepo pogodio nakon sjajne asistencije Aebischera, a potom je raspoloženi Aebischer fantastičnim udarcem matirao Gulacsija i udvostručio prednost Švicarske u 45. minuti za visokih 2:0.

U nastavku su Mađari zaigrali znatno bolje i bili su opasniji, a do gola nade su došli u 63. minuti. Szoboszlai je ubacio s lijeve strane, a Varga pogodio mrežu Sommera za 2:1.

Do kraja je Mađarska imala više od igre, ali nije mogla do izjednačenja, a u sudijskoj nadoknadi Embolo je postavio konačnih 3:1.

Podsjetimo, pobjednici i drugoplasirani iz svake grupe proći će u nokaut fazu, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

U ovoj grupi, Njemačka je u petak navečer pregazila Škotsku rezultatom 5:1.