Švicarskoj remi protiv Kostarike dovoljan za osminu finala!

Švicarska je remijem 2:2 protiv Kostarike ostvarila veliki plasman u osminu finala, ostavivši iza sebe velikog rivala, selekciju Srbije, koja je porazom protiv Brazila ispala iz grupe.

Nakon pola sata igre Dzemaili je doveo Švicarce u vodstvo zakucavši loptu u mrežu poslije Emboline asistencije.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0, a Waston je u 56. minuti izjednačio nakon centaršuta Campbella iz kornera.

Na 2:1 povisio je Drmić dvije minute prije kraja meča, a konačnih 2:2 postavio je Ruiz golom iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Brazil je završio na prvom mjestu grupe E sa 7 bodova i u osmini finala će igrati protiv Meksika, dok će drugoplasirana Švicarska odmjeriti snage sa Švedskom. Srbija je grupu okončala s tri boda, dok je Kostarika večeras osvojila svoj prvi i jedini bod na Mundijalu.