Tako to radi Jurgen Klopp: Dobar odnos sa igračima uvijek donosi rezultat

Liverpool je u prvoj utakmici petog kola engleske Premier lige savladao Chelsea na Stamford Bridgeu rezultatom 2:1. Redsi su bili bolji rival većim dijelom utakmice i sasvim zasluženo slavili veliku pobjedu.

Liverpool je sjajno otvorio utakmicu i stigao do prednosti već u 17. minuti utakmice, a strijelac je bio Dejan Lovren na asistenciju Coutinha. Gosti su i nakon datog gola nastavili sa pritiskom te spektakularnim golom Hendersona u 36. minuti uvećali vodstvo.

Chelsea je u nastavku jedinu ozbiljnu priliku pretvorio u pogodak, a strijelac je bio ove sezone sjajni Diego Costa. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao te su Redsi odnijeli sva tri boda iz Londona.

Na kraju utakmice, uvijek temperamentni Jurgen Klopp pokazao je da ima sjajan odnos sa igračima, te je na sebi svojstven način zagrlio svakog fudbalera posebno i čestitao im na pobjedi.