Teško veče za Messija i ekipu! Malaga nanijela bolan poraz Barceloni!

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 31. kola španske La Lige Malaga je na svojoj La Rosaledi dočekala ekipu Barcelone. U vrlo dobroj utakmici sa puno tempa i prilika Malaga je slavila veliku pobjedu rezultatom 2:0.

Barcelona je tako propustila priliku da se približi Realu na tabeli nakon njihovog današnjeg remija u gradskom derbiju protiv Atletica. Malaga je povela preko Sandro Ramiresa u 32. minuti utakmice nakon sjajno izvedenog kontranapada.

Pobjedu domaćina ovjerio je Jony u 90. minuti utakmice. Treba napomenuti da je Neymar sa dva bespotrebna žuta kartona zaradio isključnje i dodatno otežao posao svojim kolegama. Katalonci su tako propustili priliku da se dodatno približe Realu na tabeli.