Thomas Tuchel: Poraz od Manchester Uniteda je komičan!

Superbogati Paris Saint-Germain ponovno je razočarao u Ligi prvaka. Unatoč trijumfu 2:0 na Old Traffordu, francuski prvak je šokantno izgubio 1:3 na Parku prinčeva od rezervi Manchester Uniteda i ostao bez četvrtfinala.

Parižanima je presudio kazneni udarac Marcusa Rashforda u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, koji je dosudio sudac Skomina nakon provjere VAR-a jer je lopta na putu do gola pogodila Kimpembea u ruku.

Zabili su nam iz dva naša poklona u prvom poluvremenu. Nakon toga smo odlično reagirali, zabili, kontrolirali utakmicu, stvarali prilike… Nisam imao osjećaj da United želi pobijediti i zato mislim da je konačan rezultat na kraju komičan“, rekao je trener PSG-a Thomas Tuchel.

Nisu nam stvorili ni najmanju opasnost u drugom poluvremenu. Mislio sam da je to utakmica koju je nemoguće na ovaj način izgubiti i ništa nije ukazivalo na njihov treći gol. No na kraju su uspjeli i čestitam im na tome.”

Nijemac je na kraju komentirao sporni kazneni udarac.

Ja sam za VAR i nisam točno vidio što se dogodilo. Međutim, smatram kako se pravilo oko igranja rukom mora pojasniti. Sudac se uvijek može opravdati u ovakvim situacijama jer jasno pravilo oko igranja rukom ne postoji. Po meni, to nije bio penal“, zaključio je Tuchel.