Torino od gotovog napravio veresiju, Cagliari odnosi bod!

Torino je u sklopu 32. kola italijanske Serie A ugostio ekipu koja se bori za opstanak, Cagliari. Nakon 90. minuta igre, rezultat je glasio 1:1.

U prvih 45 minuta Torino je dominirao, mada su gosti imai jednu veliku šansu, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U sedmoj minuti nastavka Torino stiže do vodstva. Simone Zaza je pospremio loptu u mrežu i napokon postigao pogodak.

I umjesto da bude junak, Zaza je tragičar. U 74. minuti je dobio direktan crveni karton zbog psovki upućenih sudiji, a u 78. minuti Cagliari stiže do boda.

Pavoletti je glavom pogodio na jedan centaršut. Isprva je gol poništen, no VAR je ustanovio da se Pavoletti nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji, pa je slavlje gostiju moglo da počne.

Torino ostaje sedmi sa 50 bodova, ali gubi korak za pozicijama koje vode u Ligu prvaka, dok je Cagliari sada na 11. mjestu sa 37 bodova.