Torres zaustavio fenomenalan niz Atletica na Nou Campu i primakao Barcelonu na korak od titule prvaka Španije

Barcelona je u derbiju 30. kola španske La Lige na svom Camp Nou stadionu pobijedila Atletico Madrid sa minimalnih 1:0, a junak susreta bio je Ferran Torres.

Atletico je u Barcelonu stigao kao tim koji je uvjerljivo u najboljoj formi. Momčad koju sa klupe predvodi Diego Simeone imala je 10 uzastopnih pobjeda i 13 uzastopnih prvenstvenih utakmica bez poraza, no ta serija je danas stala.

Popularne ‘Jorgandžije’ bolje su otvorile današnji susret, ali je ubrzo Barca preuzela kontrolu u svoje ruke. Prvi i jedini pogodak vidjeli smo tek krajem prvog poluvremena. Torres je tada izuzetno precizno loptu plasirao iza leđa Oblaku za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

U nastavku je sijevalo na obje strane. ‘Blaugrana’ je u nekoliko navrata imala priliku da završi posao. No, ništa nisu uspjeli iskoristiti. Ipak, zadržali su tu prednost od 1:0 i osvojili vjerovatno i presudna tri boda.

Katalonski velikan je lider La Lige sa 76 osvojenih bodova, Real Madrid je drugi sa 65, dok Atletico zauzima treće mjesto sa 60 bodova na svom kontu.