TOTALNA DOMINACIJA: Hajdukovo “čudo” je drugi najbolji napadač svijeta u 2022. godini!

Napadač Hajduka Marko Livaja u ovom je trenutku drugi najbolji strijelac u 2022. godini, računajući sve svjetske lige.

Splićani su nedavno u susretu 24. kola Prve HNL slavili protiv Hrvatskog Dragovoljca 3:0, a u toj pobjedi Livaja je bio uvjerljivo najbolji igrač svoje momčadi i postigao je hat-trick.

Od početka 2022. postigao je ukupno osam pogodaka u četiri utakmice u HNL-u, a to ga na ljestvici najboljih strijelaca u ovoj godini stavlja na visoko drugo mjesto na svijetu, odmah iza Roberta Lewandowskog koji je postigao jedan pogodak više.

Bayernov golgeter je u šest utakmica u ovoj godini postigao ukupno devet pogodaka, što znači da u prosjeku postiže gol svakih 60 minuta.

S druge strane, Livaja pogotke postiže, prema trenutnoj statistici, svakih 45 minuta. Spomenuta statistika se odnosi samo na prve svjetske nogometne lige.