TOTALNI NOGOMET: Nova čudesna akcija nogometaša Ajaxa!

Nogometaši Ajaxa u nedjelju su osvojili nizozemski Kup, prvi od tri koraka prema osvajanju trostruke krune u velikoj klupskoj sezoni.

Ajax je na pragu ulaska u finale Lige prvaka. U srijedu protiv Tottenhama pred svojim navijačima brani prednost iz prve utakmice polufinala (1:0).

Izabranici Erika ten Haga su u nedjelju s 4:0 slavili u finalu nizozemskog Kupa, nakon što su u Rotterdamu s 4:0 pobijedili Willem II. Bila je to još jedna čudesna utakmica talentirane momčadi Ajaxa.

U finalu se dogodio još jedan od onih golova o kojem će se još dugo pričati. Bila je to predivna akcija, kao na malom nogometu. Ajaxovi mladići su iskreirali, a prekaljeni lisac Klaas-Jan Huntelaar završio akciju.

Ajaxu je to bio rekordni 19. naslov pobjednika Kupa, ali prvi u zadnjih devet godina.