TOTALNI RASPAD SISTEMA: Arsenal izgubio od Brightona, Topnici ovo ne pamte više od 40 godina!

U dvoboju 15. kola engleske Premier lige Brighton je rezultatom 2:1 pobijedio Arsenal u Londonu i tako potvrdio katastrofalnu formu Topnika.

Gosti su poveli pogotkom Webstera u 36. minuti. U 50. minuti Lacazette poravnava rezultat, a Topnici su zatresli mrežu i u 65. minuti, no pogodak Davida Luiza poništen je u 65. minuti zbog ofsajda.

Nakon toga je uslijedio pravi šok za domaće navijače. Maupay u 80. minuti udarcem glavom na asistenciju Mooya postavlja konačnih 2:1.

Nakon smjene trenera Unaija Emeryja, Arsenal nastavlja s blijedim izdanjima. Momčad je privremeno preuzeo Freddie Ljungberg, no ni u drugoj utakmici pod njegovim vodstvom Topnici nisu uspjeli ostvariti pobjedu.

To je samo nastavak katastrofalnog niza koji se ne pamti više od 40 godina. Deveta utakmica bez pobjede je najlošiji niz Arsenala od davne 1977. godine.

U ranije odigranom susretu Newcastle je u gostima svladao Sheffield United rezultatom 2:0. Gosti su poveli pogotkom Saint-Maximina u 15. minuti, a konačni rezultat je postavio Shelvey u 70. minuti.

Na tablici vodi Liverpool as 43 boda, Arsenal je deseti s 19 bodova. Brighton je 13., Newcastle je 11., a Sheffield United na iznenađujućem devetom mjestu.