TOTALNO RASULO: Özil šutirao rukavice prema klupi

U derbiju 17. kola Premiershipa Arsenal je u Londonu dočekao branioca titule, ekipu Manchester Cityja.

Guardiolina mašinerija već je u prvom ozbiljnijem napadu stigla u vodstvo. Kevin De Bruyne se našao na pravom mjestu da zakuca loptu pod samu prečku i tako Cityju donese vodstvo. Igrala se druga minuta.

Već u 15. minuti gosti su udvostručili prednost. Odbrana Arsenala ponovo nije bila na visini zadatka što koristi Raheem Sterling za svoj deveti pogodak u sezoni.

De Bruyne je u 40. minuti možda čak i riješio pitanje pobjednika kada je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Rezultatom 3:0 se otišlo na desetominutni odmor.

Koliko je žargonski rečeno “rasulo” u Arsenalu govori i detalj prilikom izmjene Mesuta Ozila.

Nijemac je izrevoltiran činjenicom da će njegovo mjesto zauzeti neiskusni Smith Rowe šutirao rukavice prilikom odlaska na klupu.