Tottenham minimalno savladao Inter, Barca tijesno protiv PSV-a!

U sklopu 5. kola Lige prvaka snage su u grupi B odmjerili Inter i Tottenham, dok su u Holandiji koplja ukrstili PSV i Barcelona, koja je već ranije osigurala nokaut fazu.

Tottenham je pobijedio Inter s minimalnih 1:0 i izjednačio se bodovno sa Nerazzurrima na tabeli, te će odluka o putniku za osminu finala biti donesena u posljednjem kolu. Pogodak odluke postigao je rezervista Christian Eriksen 10 minuta prije kraja susreta.

Barcelona, koja je već ranije osigurala plasman dalje, je gostovala kod PSV-a i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi je u 61. minuti napravio dar-mar između šest igrača domaće ekipe i pogodio je za 1:0, a potom je u 70. minuti asistirao iz slobodnog udarca za Gerarda Piquea koji uz dosta sreće pogađa za 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Luuk de Jong u 83. minuti susreta.