Tottenham poslao Burnley u Championship i još uvijek se nada Ligi prvaka, Newcastleu opasno ‘visi’ Evropa

Danas je u terminu od 16 sati odigrano nekoliko utakmica 37. kola engleskog Premiershipa, a Tottenham je na domaćem terenu pobijedio Burnley rezultatom 2:1.

Još uvijek se Tottenham nada da može izboriti plasman u Ligu prvaka za narednu sezonu i za tako nešto postoje šanse. Golovima defanzivaca Porroa i Van de Vena iste su ostale žive.

S druge strane, prvi pogodak na meču postigao je Burnley preko Bruun Larsena, ali su ‘Spursi’ preokrenuli i izabranici Vincenta Kompanyja morat će se vratiti u Championship.

Od ranije je poznato da će Sheffield United biti ekipa koja se vraća u niži rang takmičenja u Engleskoj, a oni su ovog popodneva izgubili od Evertona na Goodison Parku sa 1:0. Jedini strijelac bio je Doucoure.

Nogometaši Lutona poraženi su od West Hama u Londonu rezultatom 3:1. Imao je Luton prednost od 6. minuta zahvaljujući pogotku Lokonge, no Ward-Prowse, Soucek i Earthy zabijali su u nastavku za trijumf ‘Čekićara’. Lutonu se također smiješi Championship.

Newcastle je remizirao sa Brightonom rezultatom 1:1 pred svojim navijačima čime su ugrozili svoje šanse da igraju Evropu iduće sezone. Pogađali su Veltman na jednoj, odnosno Longstaff na drugoj strani. Chelsea sada ima priliku da stigne ‘Svrake’ na šestoj poziciji.

Snage su danas odmjerili i Bournemouth i Brentford. Ovaj meč je završen pobjedom gostiju od 2:1, dok je blistavi Crystal Palac sa 3:1 nadigrao Wolverhampton.