Tottenham savladao Manchester City i Liverpool približio tituli

Nogometaši Tottenhama pobijedili su Manchester City u meču 25. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

Iako je Manchester City u prvom poluvremenu bio konkretniji rival, mreže su mirovale. U drugom dijelu je Mourinho na svoj način po ko zna koji put dobio utakmicu.

U 60. minuti lijevi bek Manchester Cityja Zinchenko dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton, a samo tri minute nakon toga Steven Bergwijn iz prvog šuta u Premiershipu postiže pogodak na debiju za Tottenham i donosi veliko slavlje domaćim navijačima.

Osam minuta nakon toga Son postiže drugi gol za Tottenham i stavlja tačku na ovaj meč, a do kraja susreta Građani nisu uspjeli napraviti ništa više i domaći tim je osvojio važna tri boda.

Pobjedom Tottenhama protiv Manchester Cityja Liverpool je nakon kompletnog 25. kola Premiershipa zadržao 22 boda prednosti u odnosu na Građane.