Tottenham u SPEKTAKULARNOJ utakmici izbacio Manchester City!

Nakon što su Barcelona i Ajax izborili nastup u polufinalu Lige prvaka, pridružili su se i Liverpool i Tottenham.

Spektakularna utakmica večeras je odigrana na Etihadu u Manchesteru, na kraju je do pobjede od 4:3 stigao Manchester City, ali dalje ide Tottenham zbog pobjede od 1:0 u prvoj utakmici.

U prvih dvadeset minuta gledali smo nevjerojatan nogomet. Sterling je prekrasnim pogotkom doveo City u vodstvo u četvrtoj minuti, ali je slavlje ‘Građana’ kratko trajalo.

Koreanac Son je s dva pogotka (7, 10) utišao Etihad i donio veliku prednost svom Tottenhamu. No, domaći su već u sljedećem napadu su postigli pogodak. Bernardo Silva je nakon gužve spretno pogodio za 2:2.

Nakon toga je uslijedilo 10 minuta “pauze”, koju je prekinuo Sterling svojim drugim pogotkom, kojim je donio preokret Cityju. Bilo je to u 21. minuti, a do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Građani su puno bolje ušli u drugo poluvrijeme i u 59. minuti stigli do pogotka. Na asistenciju De Bruynea pogodio je Aguero i tako donio Cityju rezultat koji ih vodi u polufinale.

Ludilo na Etihadu nastavljeno je u 73. minuti. Eriksen je ubacio, a Llorente zatresao mrežu Edersona. Sudac Cakir je konzultirao VAR tehnologiju zbog mogućeg igranja rukom, ali je utvrđeno da je pogodak regularan.

City je do novog pogotka stigao u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je ponovon bio Sterling. Nastupila je erupcija oduševljenja na Etihadu, ali je onda VAR reagirao i ugasio radost domaćin navijača.

Naime, dosuđeno je zaleđe Aguera, a pogodak je poništen. Na kraju je Tottenham prošao u polufinale gdje će snage odmjeriti s Ajaxom.