Španski reprezentativac i nogometaš Bournemoutha, Dean Huijsen, na dobrom je putu da vrlo brzo napravi transfer karijere.
Ove sezone Huijsen je jednostavno “eksplodirao” i igra na jako visokom nivou. Njegove ‘Trešnjice’ također imaju fenomenalnu takmičarsku godinu u Engleskoj.
Naravno, partije iz snova rođenog Nizozemca nisu mogle proći nezapaženo, pa su određeni velikani evropskog nogometa pokazali interes za njega, a posebno je to slučaj sa ni manje ni više nego najvećim klubom svijeta.
Real Madrid je prema navodima španskog Fichajesa zaljubljen u Huijsena, te će talentovanog 19-godišnjeg štopera probati da angažuju u ljetnom prijelaznom roku.
Jasno je da jedna ovakva priča itekako ima smisla, uzevši u obzir kakve muke muči ‘Kraljevski klub’ u defanzivnoj liniji, gdje su nerijetko vezni igrači igrali na pozicijama centralnih bekova.
S druge strane, Fabrizio Romano je došao do informacije da Huijsen u svom ugovoru sa Bournemouthom ima otkupnu klauzulu. Dakle, tim koji ga želi mora isplatiti 50 milijuna funti.
Gledajući nastupe na zelenom terenu Deana Huijsena, kao i njegove godine (19), pomenuta cifra ne bi trebala predstavljati ozbiljan problem za giganta sa Bernabeua.