Tri crvena kartona, poništen regularan gol Atleticu i finale za Barcelonu!

U revanš utakmici polufinala Kupa kralja Barcelona i Atletico Madrid su na Nou Campu odigrali neriješeno 1:1. U sjajnoj utakmici vidjeli smo dva gola, tri crvena kartona, pormašen jedanaesterac, poništen regularan gol Atleticu…

Iako je Atletico bio bolji u prvom dijelu, Barcelona je prva došla do vodstva. Messi je sjajno prošao nekoliko igrača i šutirao, a odbitak u mrežu gostiju pospremio Suarez. Izjednačio je Gameiro u 83. minuti na dodavanje Griezmanna.

Isti igrač je tri minute ranije imao sjajnu priliku sa bijele tačke, ali je loptu poslao preko gola. Atletico je u ovoj utakmici žestoko oštećen. Griezmann je u 58. minuti pogodio za izjednačenje, ali sudija je isti poništio zbog ofsajda koji nije postojao.

Barcelona se tako ukupnim rezultatom 3:2 plasirala u finale Kupa kralja, gdje će igrati protiv pobjednika duela između Celte i Alavesa koji je na rasporedu sutra.