TRIJUMF U BEOGRADU: Barcelona prejaka za Crvenu zvezdu!

Košarkaši Barcelone slavili su u četvrtak navečer u beogradskoj Štark Areni protiv momčadi Crvene Zvezde rezultatom 73:65.

Domaći su dobro otvorili utakmicu protiv najvećeg favorita ovogodišnjeg izdanja Eurolige. Odlična prva četvrtina te sjajna igra do sredine druge četvrtine iznenadila je favoriziranu Barcelonu.

Međutim, sjajni Nikola Mirotić s 21 košem i Kyle Kuric s 15 režirali su veliki preokret, te na kraju rutinsku pobjedu katalonskog velikana.

Treba se spomenuti reakciju domaćih navijača koji su skandirali Mirotiću koji je u posljednje vrijeme humanitarnim akcijama pomogao nekoliko siromašnih obitelji u Srbiji.

Također, veliki aplauz dobio je i povratnik Ognjen Kuzmić koji je ljetos jedva preživio tešku prometnu nesreću, a u četvrtak navečer debitirao u dresu Crvene zvezde u ovoj sezoni.

James Gist s 10 koševa bio je jedini dvoznamenkasti košarkaš kod srpskog prvaka. Po osam koševa ubacili su Simanić, Dobrić i Faye.

Barcelona je stopostotna nakon prva četiri kola Eurolige.