TRKA SE NASTAVLJA: Liverpool nakon preokreta slavio kod Southamptona!

Southampton je u okviru 33. kola Premeirshipa na svom stadionu ugostio ekipu Liverpoola koja je nakon preokreta osvojila nva tri boda rezultatom 3:1.

Domaći tim već u devetoj minuti stigao je u prednost. Hojbjerg je glavom asistirao do Shanea Longa, a reprezentativac Republike Irske rutinski matira Alissona i donosi prednost svojoj ekipi.

Ovaj pogodak ujedno je bio i 5.000. koji je Liverpool primio u engleskoj ligi, a do te brojke stigli su tokom 125 godina koliko je prošlo od kada je Coombe Hall postigao prvi pogodak kao igrač Blackburna još 1894. godine.

Do izjednačenja su Redsi stigli u 36. minutu kada Keita iz teške pozicije matira golmana na asistenciju Arnolda, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugi pogodak i kompletiran preokret Kloppove ekipe vidjeli smo u 80. minutu kada je Salah pogodio na asistenciju Hendersona.

Trijumf je potvrdio Henderson u samom finišu susreta, tačnije samo šest minuta nakon asistencije za Salaha. Veznjaka je uposlio Roberto Firmino za konačnih 1:3.