Turska furiozno otvorila kvalifikacije: Moldavija teško stradala u Eskisehiru!

Turska nogometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon što je prije tri dana s 0:2 slavila u gostima kod Albanije, turska reprezentacija danas je u Eskisehiru s visokih 4:0 pobijedila Moldaviju.

Domaća momčad u vodstvo je stigla pogotkom Kaldirima u 24. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Tosun udvostručio prednost. S dva gola prednosti turski nogometaši otišli su na poluvrijeme.

Mreža gostiju se u nastavku zatresla još dva puta. Nakon promašenog kaznenog udarca Yilmaza u 52. minuti, već u narednoj je Tosun pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Ayhan 20 minuta prije kraja susreta.

S nova tri boda Turska je na prvom mjestu kvalifikacijske skupine H. Večeras se iz ove skupine sastaju Francuska – Island i Andora – Albanija.