Turska iznenadila Francusku, ostali favoriti sigurni!

Za najveće iznenađenje subotnjeg programa kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. pobrinula se Turska koja je ostvarila laganu pobjedu protiv Francuske.

Turska je pred svojim navijačima u Konyi nadigrala Francusku i upisala rutinsku pobjedu. Aktualni svjetske prvaci nisu apsolutno ništa pokazali. Na kraju je završilo 2:0 za Tursku, iako je biti i uvjerljivije.

Oba pogotka Tuska je postigla u prvom dijelu susreta. Za 1:0 zabio je Kaan Ayhan, a onda je razigrani Cengiz Under povisio na 2:0.

Njemačka je upisala sigurnu pobjedu 2:0 u gostima kod Bjelorusije. Razlika u kvaliteti bila je osjetna i Njemačka je rutinski stigla do pobjede. Već u 13. minuti povela je pogotkom Leroya Sanea, a točku na i stavio je Marco Reus u 62. minuti.

Italija je gostovala u Ateni i deklasirala Grčku već u prvih 30 minuta susreta. Nicolo Barella otvorio je golijadu u 23. minuti, Lorenzo Insigne povisio je na 2:0 u 30., a Leonardo Bonucci završio je golijadu u 33. minuti.

Škotska je slavila s 2:1 protiv Cipra i to zahvaljujući pogotku u 89. minuti koji je postigao Oliver Burke. Škotska je povela pogotkom Andrewa Robertsona, a u 87. minuti izjednačio je Ioannis Kousoulos, ali kratko je trajalo slavlje Ciprana.