Turski kup: Prvijenac Izeta Hajrovića za Galatasaray

Fudbaleri Galatasaraya savladali su danas u petom kolu turskog Kupa na gostovanju ekipu Tokatspora rezultatom 3:0 uz pogodak reprezentativca Bosne i Hercegovine Izeta Hajrovića.

Galata je u ovaj susret ušao kao veliki favorit, što su na kraju i opravdali. Do vodstva su stigli nakon 26. minuta igre. Sjajnu akciju je završio Izet Hajrović za prednost  Galatasaraya od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena istanbulski tim postiže još jedan pogodak. Igrala se 40. minuta kada je Kurtulus pogodio za rezultat poluvremena od 2:0. U nastavku su izabranici Roberta Mancinija igrali koliko im treba, a u finišu su stigli do trećeg gola.

Konačnih 3:0 postavio je Sari u 83. minuti susreta. Hajrović je odigrao kompletan meč. Bivšem igraču švicarskog Grasshoppersa ovo je bio prvijenac u dresu njegovog novog kluba u koji je stigao u zimskom prelaznom roku.

“Veoma sam sretan zbog mog prvog gola u dresu Galatasaraya. Pobijedili smo i sve je ispalo perfektno za sada”, kazao je Hajrović za klupsku TV nakon utakmice na vrlo tečnom engleskom jeziku.