UDARNA VIJEST! Oštetio je Hrvatsku protiv Italije, a sad ga je UEFA kaznila najgorom mogućom kaznom

280624Makkelie

Nogometna reprezentacija Hrvatske je dosta ranije od očekivanog završila svoj nastup na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Nakon visokog poraza od Španije, te neočekivanog kiksa protiv Albanije, Hrvatskoj je u utakmici posljednjeg kola grupne faze protiv Italije trebala pobjeda za prolaz u nokaut fazu takmičenja.

Imali su ‘Vatreni’ vodstvo protiv Italije sve do 98. minuta kada je aktuelni prvak Evrope postigao pogodak i stigao do poravnanja, što je ujedno značilo i eliminaciju Hrvata sa Evropskog prvenstva.

Ljuta je javnost u Hrvatskoj bila na glavnog sudiju Dannyja Makkeliea jer im nije bilo jasno zbog čega je ovaj meč produžio za čak osam minuta, a da stvar bude gora Italijani su u posljednjim momentima zabili za konačnih 1:1.

Prema svemu sudeći, upravo je ova utakmica i velika nadoknada koštala Makkeliea suđenja na Euru. Naime, mediji iz Nizozemske tvrde da njihov predstavnik više neće suditi u Njemačkoj, a to je odluka UEFA-e.

Nizozemski portal AD objavio je kako se ovaj arbitar koji je inače policijski inspektor već vratio u Rotterdam i da je otjeran sa Evropskog prvenstva zbog lošeg suđenja. Dakle, ako je vjerovati svemu ovome, navijači iz Hrvatske mogu biti barem donekle radosni.