Udarni trio PSG-a pregazio Marseille, posao završen u prvom poluvremenu

Nogometaši PSG-a pregazili su u derbiju 11. kola Ligue 1 ekipu Marseillea na ‘Parku prinčeva’ rezultatom 4:0.

Ekipa Thomasa Tuchela u posljednje vrijeme igra u zaista sjajnoj formi, što su na svojoj koži osjetili i ljuti rivali. Moglo je gore završiti po njihovu mrežu, ali im se bar malo osmjehnula sreća.

PSG je poveo već u 10. minuti igre kada je Mauro Icardi nastavio nizati golove u dresu novog kluba. On je pogodio nakon sjajne asistencije Angela Di Marije. Već u 26. minuti bilo je 2:0 za domaće jer je novi gol postigao Icardi na asistenciju Verrattija.

Do kraja poluvremena domaćini postižu još dva pogotka i na taj način završavaju posao ranije od očekivanog.

Prvo je pogodio Mbappe u 32. minuti nakon nove asistencije Di Marije, a apsolutno isti scenario viđen je minut prije poluvremena kada Mbappe ponovo pogađa, a Di Marija upisuje svoju treću asistenciju na ovom susretu.

PSG je uvjerljivo prvi na tabeli sa 27 osvojenih bodova dok je iza njega Nantes sa osam bodova manje. Marseille zauzima sedmu poziciju sa 11 osvojenih bodova.