Udinese režirao preokret za pamćenje i preuzeo lidersku poziciju Serije A

UdineseSA

Nogometaši Udinesea pobijedili su kao gosti ekipu Parme rezultatom 3:2 u 4. kolu italijanske Serije A i preuzeli su vrh tabele.

Iako su u prvom poluvremenu gubili 2:0, nogometaši Udinesea su u nastavku napravile veliki preokret i došle do trećeg trijumfa u sezoni.

Nakon prvog poluvremena Parma je vodila sa 2:0 golovima Del Prata u 2. i Bonnyja u 43. minuti, ali u nastavku se desilo ono kome se malo ko mogao nadati.

Prvo je Lucca u 50. minuti smanjio na 2:1, a onda je na scenu stupio Thauvin koji je golovima u 68. i 77. minuti kreirao veliki preokret i pobjedu Udinesea 3:2.

Udinese sada ima 10 bodova i iznenađujući je lider Serije A, jedan više od drugog Napolija, a dva više od Intera, Juventusa i Torina.

Momčad koju sa klupe predvodi Kosta Runjaić će u narednom kolu odmjeriti snage sa Romom u okviru jednog od derbija 5. kola 22. septembra.